Antonín Dodek "TONDA"


                                  modelaření      : 46 let (od roku 1973)

                                  vysílačka(y)     : MARS; MODELA; ROBBE Eco; FUTABA F-14; FUTABA FC-18V3 plus; FUTABA FC- 28

                                  modely            : Lion;

                                  email               : antonin.dodek@seznam.cz

                                  zajímavosti      : od prcků k obrům :-), cyklistika

                                  hobby              : focení, kamerování

Začal jsem se zajímat o modelařinu od roku 1972, když jsem byl s bratrem pouštět upoutáné modely. To se mi zalíbilo až do dnešních dnů. První model byl jedno kanál "LION". Rádio "MARS", následovala "MODELA" - 3 kanál. Když jsem sehnal od známého soupravu ROBBE Eco 4-kanál", to bylo něco. Se všemi těmito soupravami jsem na tehdejší dobu neměl žádné problémy.

Potom následovala FUTABA F-14 5-ti kanál, později už mně nestačilo na ovládání dalších funkcí modelu - opět jsem přešel na osvědčenou značku FUTABA.  Tentokrát bylo její označení FC-18V3 plus 35MHz, byla už počítačová, což mělo velké výhody na nastavení mixů na modelu.

Jako zatím moje poslední souprava je Futaba FC-28 35MHz, kterou mám již "20 let" a zatím bez problémů!  V dnešní době jsem přemýšlel o výměně soupravy, ale vždy, když jsem byl již rozhodnut, jsem se ně kolikrát dověděl o nějaké havárii a vždy dotyčný létal na dnešní trend - 2,4 GHz. Ještě budu vyčkávat. Když jsem nespadl 40 let na nějaké rušení, tak si myslím, že pásmo 35MHz by mohlo být volnější.

                                                                                                                            Vše ukáže čas :-)